Hazır meyve satıcıları taze meyve suyu satış noktaları
22 Nisan 2011
Hem doğayı, hem bütçemizi hem de belediyeleri koruyalım
22 Nisan 2011
Hepsi

Hem eğitim, hem ticaret, hem sosyal sorumluluk projesi

Üniversitelerimizin yeşil alanları çok olduğu için bunlardan ileriye dönük çalışma yapılmayacak alanlar belirlenip üniversite öğrencilerinin organik besin yetiştirmesi için düzenlenebilir.Alanında uzman öğretim üyelerince organik ürün yetiştirmek isteyen öğrencilere  eğitimler verilerek onlar motive edilmeli . 

Bu sayede  Üniversite  öğrencileri danışman ( konu hakkında gönüllü öğretim elemanları) rehberliğinde istedikleri ürünü yetiştirebilirler. Belli bir süre sonra yetiştirilen ürünler toplanıp paketlenerek üniversite amblemi altında satılabilir.

Elde edilen gelirlerde yardıma muhtaç ilköğretim öğrencilerine kitap , çanta giysi alınarak değerlendirilebilir. Bu sayede hem toplumsal bir sorumluluk yerine getirilmiş olacak , üniversite boş alanları değerlendirimiş olacak hemde üniversite öğrencilerinin sosyalleşmesi, ufuklarının genişlemesi ve bir nebze olsun sorunlarından arınması sağlanacak. Bütün üniversite  rektör ve  yetkililerimize  duyurulur.

1 Comment

  1. fatih dedi ki:

    bunun için öncelikle üniversitelerde sosyal faaliyet gösteren kollar gibi bir ortam oluşturulmalı. buraya kayıt yaptıran üyelerin olaya yaklaşımlarının ciddiyetleri anlaşıldıktan sonra çalışmalara başlanmalı. yoksa kimse sallamaz…sivil toplum örgütü modeliyle uygulamaya koyulmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir