Biz Kimiz?

Biz 2 girişimci kadınız. Tülin Akın ve Zuhal Bozdağ'ız biz. 2011 yılında 1 haftalık bir sürede hayata geçirdik projemizin beta sürümünü büyük bir heyecanla. Zaman içerisinde Zuhal Bozdağ tarafından projeyi devam ettirme kararı aldık. Hala siteyi geliştiriyoruz, her geçen gün sizin de desteğinizle büyüyoruz.

BU SİTE NE İŞE YARAR?

Fikrimical.com tamamen sosyal amaçlı olup, fikirlerin değerlenmesini hedef edinmiş bir platform.

Üye olarak aklınıza gelen (sizin gerçekleştrimeyeceğiniz) topluma fayda sağlayacağını düşündüğünüz fikirleri yazabilirsiniz. Bizde bu fikirleri inceleyip, her hangi bir sakınca bulmadığımızda yayına alıyoruz.

Daha sonra seçilen fikirleri gerekli yerlere çalınması için sunuyoruz. :)


Hakkımızda Ne Dediler?

 • Günümüzde fark yaratan bir fikir bulmak da, o fikri hayata geçirmek de çok değerli ama bir o kadar zor iki konu. Birçok defa ortaya yeni çıkan bir ürün veya servis için “Ben bu fikri düşünmüştüm” diyen birçok kişi olduğunu hepimiz biliyor ve o anları defalarca yaşıyoruz. İki girişimci Zuhal Bozdağ ve Tülin Akin’in tam da bu soruna çözüm getiren güzel bir projeleri var FikrimiÇal : www.fikrimical.com Hayata geçmesini çok istediğiniz, birileri de şunu yapsa dediğiniz fikirlerinizi hayata geçirmeye sağlayan bir crowd-sourcing projesi olan FikrimiÇal’I hayata geçirdikleri için Zuhal ve Tülin’i tebrik ediyorum, Hem bol fikir üreten biri olarak hem de çalışma hayatında fikirleri hayata geçiren biri olarak bu projeden her şekilde çok faydalanacağım da kesin, elinize sağlık.
  Mehmet Nuri Çankaya
  Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölge Pazarlama Müdürü
 • Yeni açılan ve cinfikir olarak gördüğüm bu siteyi size tanıtıyorum. Fikirlerinizi kafanızda taşımak yerine, koyun buraya birileri çalsın, dünyamız güzelleşsin. İşin bir tarafı bu. Yaratıcı bir fikirden, uygulamadan sizi haberdar etmek. Paylaşmamın diğer amacı da şu hikaye; Sitenin yaratıcıları Zuhal ve Tülin diye iki kafadar. Onlar birbirleriyle sosyal alemde tanıştılar. Her ikisini de sosyal alemde tanıdım. Henüz hiç yüz yüze karşılaşmadık, ama kırk yıllık arkadaş gibi haberleşir, hatta ufak tefek ortak bir şeyler yaparızz... Mesela bizim Fütüristler Derneği´nin sitesi Zuhal´e emanet. Ondan önce pek çok kişi "biz yaparız, hiç güzel değil bu site, size yakışmıyor" deyip dafalarca başlayp, yarım bırakmıştı. O ise dediğini yaptı, sürdürüyor. Her gün kendi de site de gelişiyor. Sevgili Zuhal, doğal Tekno Kadın sizin anlayacağınız... Tülin ise Küçük Bilgeler´deki meşhur Özun Su´nun annesi. Onu da oradan keşfettim. Sonra "Zamane Hatunları'nda" ödül bile aldı. Kalemi kuvvetli, girişimci, teknolojiyi çok akıllıca kullanan, iki çocuk annesi bir diğer sevgili Tekno Kadın. Devamı için tıklayın
  Ufuk Tarhan
  Fütürist, Ekonomist, M-Gen Kurucusu
 • Bu fikirleri gönül rahatlığıyla çalabilirsiniz DÜN Twitter’da paylaşımlarını ilgiyle takip ettiğim Füturistler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan ilginç bir sitenin haberini paylaştı. Ufuk Hanım’ın anlattığına göre www.fikrimical.com’un yaratıcısı olan Tülin ve Zuhal isimli iki teknokolik kadınmış. Üstelik bu projeyi birbirleriyle tanışmadan, sosyal ağlardan iletişim kurarak gerçekleştirmişler. Site çok basit bir prensip üzerine kurulu. İlginç olduğunu düşündüğünüz bir fikriniz varsa girip fikrinizi paylaşıyorsunuz. Fikrinizi kimin çalmasını istediğinizi de anlatıyorsunuz. Sonra neşe içinde fikrinizi tüm detaylarıyla anlatıyorsunuz. Siteyi incelerken gördüğüm ilginç fikirlerden biri “Eti Puf paketleri daha kolay açılsın” şeklinde idi. İlginç olan Eti’den bir yetkilinin bu fikre yanıt vermiş olmasıydı. Modern Zihni Sinir fikirleriyle tanışmak için siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Küpürün büyük hali için bu linke veya küpürün üzerine tıklayınız. Haber için bu linke tıklayınız
  Rahşan Gülşan
  Gazeteci Yazar

Metro Sosyal Girişimci 3. lük Ödülü

Capital ve Ekonomist Dergilerinin iş birliğiyle hazılanan Metro Sosyal Girişimci yarışmasında, fikrimical.com kategori 3. sü seçildi.

Halk oylamasında ilk 10'na girerek jüri değerlendirmesi sonucu fikrimical.com Serbest Meslek Ofisleri kategorisinde 3. lük ödülüne layık görüldü.

Bize destek veren herkese, Fikir Kahramanlarına, fikirleri çalanlara çok teşekkür ederiz! :)