ÇALINTIYI ENGELLEME
13 Nisan 2015
YOLCU UÇAĞI GÜVENLİĞİ
27 Nisan 2015
Hepsi

TELEFON YAZILIMI

Ben Tüm Telefon Firmalarına ve Yazilim firmalarına sesleniyorum.
Bence cep tlf markasini sectikten sonra, tlf da kullanacagim yazilimida ben belirleyim istiyorum.
soz gelimi samsung telefona İOS isletim sistemini yukleye bileyim.
yada tam tersi iphone android isletim sistemi yuklensin.
bence bu tur uygulamadan her kullanici memnun kalacaktır.

GqbnC4RGqfF6vyluPI696JWcagPT_sccojw5a8ZBEnj75af6473z2bd9wAImItrTTaw6llumzWZdN9DqLuH3dIWSa-zKFK-9j0FFPhafttAtuVNK_Jc-i1DOVRoVT_NH9J56gQnODuG_KPAYCv5dV9CDOSVzTPak3cLQK9c=w470-h313-nc

3 Comments

  1. Doğukan Aydın dedi ki:

    Dostum malesef herkes bu sitedeki gibi paylaşımcı değil. Sen içinde iOS yüklü bir Samsung telefon satın almak istersin ama Samsung da senin bu isteğin karşılığında Apple’a belli bir miktar para ödemek zorunda. Bunu bildiğinin farkındayım ancak telefon firmalarının hepsinin birbiriyle ölümüne rekabette olduğunu unutmamak gerek. Özellikle örnek verdiğin o iki firma FB ve GS gibiler. =)

  2. Erdem Ayaz dedi ki:

    Bu fikir şimdilik pek mümkün değil. Çünkü işletim sistemlerinin özü kernel’dir. Windows NT kernelini kullanır, Linux’un ki zaten Linux’tur. Bu kerneller donanım merkezli yazılırlar. Ve C diliyle yazılırlar. Yani tamamen adresleme odaklı ve donanım odaklıdır. Cross platform olması gerekir bu fikir için. Zaten cross platform için bir infrastructure geliştirilse yani altyapı, hem şimdiki işletim sistemleri kadar hızlı çalışmayacaktır, hem de Microsoft gibi ticari firmalar engellemek için her türlü hukuki yola başvuracaktır.

  3. master-of-programming dedi ki:

    Tahminimce bu konuyu açan kişinin yazılım ve donanım bütünleşmesi hakkında pek bir fikre sahip değil, öncelikle piyasada birden fazla mobil işlemci var ve sen bunların hepsinin aynı yazılımı kullanabilmesini istiyorsun en basit şekilde rom portlarken bile bir sürü donanımın kullanılmasını engelleyen problemler çıkıyor, hadi diyelim tüm işlemcileri destekleyen bir yazılım çıkarttık apple yeni işlemcisini senin yazılımının kullanılmaması için engelledi ne yapıcaksın oturup en baştan mı yazacaksın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir