EVLİ BAYANLARIN DİKKATİNE!
9 Ocak 2012
ARAŞTIRMA ENSTİTÜLERİ
9 Ocak 2012
Hepsi

İNTERNETTE SOY AĞACI BANKASI

Ben bu yaşıma dek büyük büyük ananelerimi , dedelerimi onların yaşamlarını, kişisel özelliklerini merak ederek yaşadım. Fakat ananemin annesinden veya dedemin annesinden ötesine geçemedim birtürlü. Belki benim gibi birçok insan vardır. Ben diyorum ki bir internet sitesi oluşturulsun. Bu sitede her aileye ait fertlerin fiziksel özellikleri, yaşam tarzı, fotoğrafları vs kaydedilsin. Böylece bizden sonraki nesiller asıllarına ulaşabilsin…

SAYGILAR…

7 Comments

 1. Adige dedi ki:

  Üstad öyle birşey olursa bilgilerin çalınması, dolandırıcılık işleri daha çok artar gibime geliyor. Sonuçta internet bildiğiniz üzere pek güvenli bir teknoloji değil..

 2. aslanpayi dedi ki:

  Benim de var böyle bir fikrim. Biraz zaman geçsin yapmayı düşünüyorum Benimki banka niteliğinde değil de daha çok sosyal içerikli bir site olacak. Ama amacımız aynı tabi soyumuzu tanımak(bunu yapamasak bile soyumuzun bizi tanıması).

 3. tamer ak dedi ki:

  http://www.myheritage.com.tr/ , bu site ihtiyacınızı karşılıyabilir zannederim.

  • Cry dedi ki:

   Siteyi biraz inceledim ve kesinlikle tehlike arz eden bir uygulama. Benim tüm kişisel bilgilerimi istiyor, anne kızlık soyadıma kadar, ve farklı menüde kendi adıma soy ağacı taraması yaptığımda aynı isim soy isimdeki tüm kişileri tarayıp bana onların bilgilerini para karşılığı gösteriyor. Yani kendi elinizle kendi bilgilerinizi kötü niyetli kişilere satmış oluyorsunuz, ha bu arada parayı siz almıyorsunuz, site alıyor.

 4. halil zengin dedi ki:

  Bu dediginiz zaten nufus mudurluklerinde var. Gidip sorarsaniz size taa 1700 lere kadar bilgi veriyorlar. Bu bilgilerin herkese acik bir platform da yayinlanmasi ciddi guvenlik acigi olusturur. Bunu yapsaniz bile yasaklanir cunku bu is yasal degil.

 5. aslanpayi dedi ki:

  Hangi yasaya aykırıymış ki merak ettim şimdi. Soy ağacını internette yayınlayamazsın diye bir kanun mu koymuşlar haberimiz olmadan 8)

 6. Ömer dedi ki:

  vay be e devlete eklenip kaldırılan fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir