Kayıp aranıyor :)
10 Nisan 2011
Taşınabilir İnternet
13 Nisan 2011
Hepsi

Kaçmayan Çorap

Kadınların karizmasının yerlebir olduğu anların başında gelir bu çorap kaçması olayı, öyle fena birşeydir ki, illaki yanınızda yedek çorap taşımanız gerekmektedir, aksi halde iş hayatının orta yerinde çorabınızın kaçması halinde yerlebir olan karizmayla dolaşıp durursunuz.. Ben bu konuda çok muzdaribim ve eminim ki bir çok hatunda benimle aynı fikirde. Üstelik sadece iş hayatında değil sosyal hayatta da kadının başının belasıdır bu kaçan çoraplar, onca başına belan olan şey yokmuş gibi... Zor kardeşim ne derseniz deyin kadın olmak erkek olmaktan daha zor. Sonuçta her ortamda yedek çorap taşımak gibi bir durumumuz olmayabilir. Bir davete gittik diyelim, minicik çantamıza sığdırdıklarımız yetmezmiş gibi birde yedek çorap mı sığdıralım? Bir çok hatunumuzun bir çorabı ücreti pahallı yada ucuz ne olursa olsun sadece bir kez giyebildiğini hatta daha giyme aşamasında çorabımızın mefta olduğunu ve bu durumun kadınlarımızı hem ekonomik hemde psikolojik olarak kötü etkilediğini belirtmek isterim. Sonuçta bu çorap firmalarının amacı bizi ekonomik ve psikolojik olarak yıpratmak yerine bacaklarımızı daha da güzel gösterip bizi motive etmeyi, kendimizi güzel hissettirmeyi kendilerine amaç bellemeleri gerek diye düşünüyorum.

Kadınların karizmasının yerlebir olduğu anların başında gelir bu çorap kaçması olayı, öyle fena birşeydir ki, illaki yanınızda yedek çorap taşımanız gerekmektedir, aksi halde iş hayatının orta yerinde çorabınızın kaçması halinde yerlebir olan karizmayla dolaşıp durursunuz.. Ben bu konuda çok muzdaribim ve eminim ki bir çok hatunda benimle aynı fikirde. Üstelik sadece iş hayatında değil sosyal hayatta da kadının başının belasıdır bu kaçan çoraplar, onca başına belan olan şey yokmuş gibi…

Zor kardeşim ne derseniz deyin kadın olmak erkek olmaktan daha zor. Sonuçta her ortamda yedek çorap taşımak gibi bir durumumuz olmayabilir. Bir davete gittik diyelim, minicik çantamıza sığdırdıklarımız yetmezmiş gibi birde yedek çorap mı sığdıralım?

Bir çok hatunumuzun bir çorabı ücreti pahallı yada ucuz ne olursa olsun sadece bir kez giyebildiğini hatta daha giyme aşamasında çorabımızın mefta olduğunu ve bu durumun kadınlarımızı hem ekonomik hemde psikolojik olarak kötü etkilediğini belirtmek isterim. Sonuçta bu çorap firmalarının amacı bizi ekonomik ve psikolojik olarak yıpratmak yerine bacaklarımızı daha da güzel gösterip bizi motive etmeyi, kendimizi güzel hissettirmeyi kendilerine amaç bellemeleri gerek diye düşünüyorum.

Şimdi burada gelinecek fikir aşaması şu olabilir sevgili çorap firmaları; lütfen kaçmayan çorap üretin, biz onlara beyaz eşya muamelesi yapmaya hazırız, bir kere alalım ve 10 yıl kullanalım, üstelikte 2 yıl kaçmama garantisi de olursa fena olmaz.. Bu fikri çalmassanız sizlere başka bir alternatif fikrim daha var: çorabı alana yedeğini hediye edin.

Kadınların yoğun koşturmacası, aynı anda bir çok şeye yetişebilmesi zamandan ve ekonomiden tasarruf yapabilmesi için gelişen teknoloji, kadınlara bir çok kolaylığı beraberinde getiriyor, örneğin kalıcı makyaj, kalıcı fön, herşeyin kalıcısı favori. E bu durumda kalıcı çorap olayı da yadırganmamalı sevgili çorap firmaları…

Kaçmayan çorapsız günler efenim, selamlar…

 

4 Comments

 1. nazan can dedi ki:

  kacan corap anımalarımdan birini paylasmak istiyorum çiğdem hanımın isteğinin ne kadar gerekli oldugunun önemini bir kez daha vurgulamak için..
  kadınlar günü yemegine giderken bindiğim minibüsten inerken corabım oturdugum koltugun kaplamasında ki bir sorun nedeniyle kactı, ve tüm yemek boyu oturmak durumunda kaldım,herkes piste dans ederken..bir salon dolusu bayanın arasında hemde bayanlar gününde kacık corapla piste nasıl dans edebilirdim ki??

 2. esra dedi ki:

  geçen gün marks & spencer’ın web sitesinde gördüm bundan: kaçmayan çorap. ama pek inanamadım gerçekten kaçmadığına…

  • merve dedi ki:

   acaba linkini atabilir misiniz gördüğünüğz çorabın?

   bir de LYCRA Fusion elyaf diye bir çorap varmış bu da çorabın gözü pek kaçmıyormus ..
   acaba nerden bulabılırım bu çorabı bıleniniz var mı ?

   çok acıl ihtiyacım var kısa sürede cevap verilirse çok teşekkür ederim …

 3. everest1959 dedi ki:

  Çorap üreticileri bu olaya sıcak bakmaz sanırım..Çorap kaçmaz ise bir defa satacaklar..kaçarsa her gün..=))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir