Evlerin İçine Reklam Panosu
9 Mart 2011
Bilgisayarlarda Facebook Tuşu
10 Mart 2011
Hepsi

Çay fincanları için çırpıcı

 

Paket salepleri yaparken sıcak suyu eklediğimizde ne kadar karıştırsak ta içinde topak topak parçalar kalıyor.Bunun için çay kaşığı ebatlarında küçük çırpıcılar olsa….

4 Comments

 1. Bence dedi ki:

  Cafeler de bu aletleri satın alır.

 2. Hilal BALABAN dedi ki:

  öyle bi çırpıcı var. Pasta malzemeleri satan bi yerden almıştım ben. Yumurta sarısı çırpmak için tasarlanmış ama ben kapuçino, salep gibi şeyleri çırpmak için kullanıyorum:)

 3. özlem aslanalp dedi ki:

  salebi değiştirip kolay çözünebilen alın 🙂

 4. aslanpayi dedi ki:

  Karıştırmayı bilmiyorsunuz da ondan. Salep, sıcak çikolata gibi yoğun toz oranına sahip ürünlerin üstüne kabın tamamını dolduracak kadar suyu bir anda boca ettikten sonra ne kadar karıştırırsanız karıştırın asla topaklanmayı önleyemezsiniz(bu hazır çorbalarda da geçerli). Peki topaklanma nasıl önlenir? Tozun üzerine çok az su ilave edin (toz biraz ıslanıp rengi değişene kadar), biraz karıştırın topaklanmanın olmadığını göreceksiniz. Buradaki püf noktası şu ki siz karıştırdıkça topaklar çözünüp karışımın koyulaştığını gördükçe az su ilave edip karıştırmaya devam edeceksiniz. Taa ki bardaktaki içeceğiniz istediğiniz seviyeye ve kıvama gelene kadar. Evet uğraştıracak bir yöntem ama o kadar emek verdikten sonra o kadar nefis oluyor ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir