Facebook Albümleri Geliştirme – Facebook Albums Development
22 Nisan 2013
sivrisinek için aşı
26 Mayıs 2013
Hepsi

Tık sesine çare lütfen

Benim çalınmasını istediğim fikir şu;

Hayatımızın büyük bölümünü pc başında geçiyor çoğumuz. Sürekli mause ile tık tık tık tık tık…

Çok sinir bozucu, tık yerine nota veya melodi falan çalsa, isteğe göre…

Zor olmasa gerek, yapan bana da hediye olarak yollayabilir yaniiii :)))

4 Comments

 1. Mehmet Ulukaya dedi ki:

  Aslında güzel fikir tık sesini çıkartan aksam mouse düğmesi olarak kullanılan bir elektronik swicth komponenti ve mekanik olarak baskı vermek sureti ile bir iletken hattını diğerine bağlıyor (düğme kelimesi oradan geliyor).
  Hali ile fiziki hareket bu sesi çıkartıyor (kopuklu ayakkabı misali sessiz bir mekandaki çıkarttığı sesi düşünün) çözüm için mesela günlük hayatımızda olan kapasitif ekranlı telefonlarda tüm sesleri kesip işlemler yapılabiliyor oradaki sensörlerden mouse a da adapte edilebilir.
  Hatta yapılmış dahi olabilir patentlere bakmak lazım…

  Tabi ses isteyenler de var mesela aynı telefonlarda her hareketine ses olayı ekleyen hayata hep ses getirmek isteyen kişilerin de bu tür cihazlar hoşuna gidiyor.

 2. Bülent Nur dedi ki:

  2000-2001 yılında elime geçmişti sessiz klik ama alışkanlıktan mı başka sebepten mi aynı hissi vermedi askeri gittim geldim ve gördüm ki rağbet yok günümüzde de hala eskiler kullanılıyor 🙂

 3. oğuz dedi ki:

  Merhabalar,
  aslında artık fareleri devreden çıkarmak lazım, böylelikle tık sesi de ortadan kalkacaktır, cep telefonlarının bluetooth ile bilgisayar iletişimini sağlayarak ( masaüstü bilgisayarlar için internet bağlantısı olması da yeterli ) cep telefonlarına geliştirilecek bir uygulama ile ekrandaki oku kontrol etmenin zamanı geldi de geçiyor bile ! ne dersiniz ? Bu fikrimi çalın lütfen. Ben de bu uygulamayı yazabilirim ama vaktim yok, ben de fikir çok..

 4. Bbnyy dedi ki:

  Bence çok uygun olur direk dokunmatik olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir