Tek Tuşla ayarlanabilen Kalorifer Petekleri
7 Nisan 2011
Kayıp aranıyor :)
10 Nisan 2011
Hepsi

Distanbul Butonu

alt

Fikrimi Renault, Honda, Toyota, Suzuki, BMW, Mercedes, Subaru, Kia v.s. bilimum araba markasından üretici alabilir. Karşılığında bu özelliğin olduğu bir araç rica edeceğim. :)) Konu hakkında firmaya Arge ve reklam/pazarlama alanında da danışmanlık sunacağım.

Fikrim:alt

Biliyorsunuz ki bir çok araçta artık uzun yolda kullanılmak üzere hız sabitleme sistemi var. Bu özellikle boş ve hız  yapılacak özel otobanlarda kullanılmak üzere harika bir sistem.

Benim fikrim de bunun tam tersi; ister otomatik şanzımanlı, ister düz vitesli araç olsun, yoğun trafikte dur-kalklar kullanıcıyı yormaktadır. Bu sistem elle ve parmaklarımızla yönetilmek üzere yapılacaktır. Sistem hali hazırda kullanıma başlanmış olan kaza-mesafe sensörü ile birlikte ön ve arkadaki araç mesafesini ölçerek kullacının düğmeye basıp sistemi başlatması ile başka bir müdahaleye fırsat vermeksizin kullanıcının bundan sonra sadece direksiyonla yön müdahalesine izin vererek aracın yoğun trafikte dur-kalklarını otomatik yapacaktır. 

Konu hakkında ikinci bir teknik önerimde bu dur/kalklarda kullanılacak enerjinin ikinci bir akü sistemi ile aracın daha önceki hız yaptığı ivmelerinden toplanmış enerjinin biriktirilmesi ile olabilir. Bu yüzden ilk aküdeki regüle sistemde de değişiklik yapılmalıdır. Normal aküden taşınacak fazla enerji akımı her zaman bu ikinci sisteme taşınarak yettiği kadarıyla da benzin harcanmadan 5 ila 10km hıza kadar kullanılabilcek duruma getirilecektir.

Lütfen fikrimi çalın ve çaldıktan sonra da haber verin.

 

Dilek Alibey

www.dilekalibey.com

4 Comments

 1. zuzu dedi ki:

  Bence sizi de çalsınlar… Bu kadar ayrıntılı anlatmışsınız, süper fikir…

 2. figen dedi ki:

  ben zaten öğleden önce begenmiştim 🙂 😆 😛 😛

 3. aslanpayi dedi ki:

  Google herşeyi otomatiğe bağlamaya meraklı iken boş durur mu? Otomobillerde otomatik pilot patentini Google aldı bile.

  Kaynak 1
  Kaynak2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir