Bu Benim Sesim Köşesi
17 Nisan 2012
LASTİK
21 Mayıs 2012
Hepsi

Mini sigara

Sigara tiryakileri için ( başta ben) düşünülebilir. Önerim; mevcut sigaraların boyutlarının düşürülmesi.  Sigara yakan kişi 5-7 nefeste ihtiyacını karşılıyor olmasına rağmen sigarayı bitirme zorunluluğu hissediyor kendinde ( ziyan olmasın,  verdiğim para boşa gitmesin düşüncesi ile ) ve izmariti bulana kadar içmeye devam ediyor.

Sigara tiryakileri için ( başta ben) düşünülebilir. Önerim; mevcut sigaraların boyutlarının düşürülmesi. 

Sigara yakan kişi 5-7 nefeste ihtiyacını karşılıyor olmasına rağmen sigarayı bitirme zorunluluğu hissediyor kendinde ( ziyan olmasın,  verdiğim para boşa gitmesin düşüncesi ile ) ve izmariti bulana kadar içmeye devam ediyor.

Bazıları bu bilinçle hareket ediyorlar aslında  ve sigaradan bir kaç nefes çekip söndürüyorlar ancak sönmüş sigaranın pis kokusu saklama zorluğu filan oluyor ve bir süre sonra bu alışkanlık bırakılıyor.

Tavsiyem sigaraların 10 cm olan boyutlarının izmaritleri ile beraber yarıyarıya düşürülmesi. bir pakette 20 yerine 40 adet MİNİ SİGARA olsun mesela.

Bence bu sigara alışkanlığından kurtulmak için tiryakilerin ( yine ben oluyorum bu ) tercih edeceği bir yöntem olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir