Kahve Otomatı
24 Mart 2011
Televizyon İçin Kablosuz Kulaklık
24 Mart 2011
Hepsi

Dershane masraflarına son

Malum,üniversite kazanmak iyice zorlaştı.Daha doğrusu istenilen bölüme girebilmek için insanüstü bir çaba sarf etmek gerekiyor.Hali hazırda bu çabayı gösterebilecek arkadaşlarımız varken maddi yetersizliklerden dolayı olan potansiyellerini de kullanamayan bir çok arkadaşımız var. İşte onlar için internette bir test sitesi oluşturulsun. Muhtemelen "e zaten var" diyeceksiniz. Bu daha kapsamlı bir proje olsun.Şöyle ki bu siteye üye olan şahıslar soru bankalarında çözdükleri soruların çözümlerini internette soru bankasının adı,testin numarası,soru sayısı belirtilerek çözümleri internette "sistemli bir biçimde" paylaşsın. Böylece bir havuz oluşturulsun.

Malum,üniversite kazanmak iyice zorlaştı.Daha doğrusu istenilen bölüme girebilmek için insanüstü bir çaba sarf etmek gerekiyor.Hali hazırda bu çabayı gösterebilecek arkadaşlarımız varken maddi yetersizliklerden dolayı olan potansiyellerini de kullanamayan bir çok arkadaşımız var.

İşte onlar için internette bir test sitesi oluşturulsun. Muhtemelen "e zaten var" diyeceksiniz.

Bu daha kapsamlı bir proje olsun.Şöyle ki bu siteye üye olan şahıslar soru bankalarında çözdükleri soruların çözümlerini internette soru bankasının adı,testin numarası,soru sayısı belirtilerek çözümleri internette "sistemli bir biçimde" paylaşsın. Böylece bir havuz oluşturulsun.

Piyasadaki bir çok soru bankasının çözümlerine ulaşalım.Üyelerin profilleri moderatörler tarafından dikkatle incelensin,üye olmak isteyenler seçtikleri dersten(derslerden) en az 10 sorunun çözümünü kaynak belirterek internete aktarsın. Üyeler de çözümleri onaylıyorsa,ya da farklı çözüm teknikleri varsa bunları da eklesin.

Bunu yapabilmek için misal internet sayfasında bir "soru çözme formu" oluşturulsun.Açıklama ,belirlenen kişi sayısı kadar onay aldıktan sonra sisteme tam olarak kaydedilsin.

Tüm girişimci arkadaşlarımız ve öğretmenler fikrimi çalabilir:)

2 Comments

  1. Genç dedi ki:

    Gayet güzel bir fikir, bence yakın zamanda çalınır 😀

  2. cengiztinmaz dedi ki:

    Hocam bence de güzel fikir ama yinde bilgisayarlı sistemler zaman yönünden dezavantajlı olabilirler düşüncesindeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir