reklam fikirleri
10 Ağustos 2017
Elektrik üreten Jimnastik salonu projesi
13 Aralık 2017
Hepsi

Sanal Gerçeklik Merkezli Video Barındırma Sitesi

Sanal gerçeklik teknolojisi için 360 derece video çekimleri satılacak (Örnek olarak boydan boya drone ile çekilmiş İstanbul Boğazı videosu)
Videonun fiyatını videoyu çeken kişi belirleyecek
Videoların 1 dakikalık demoları olacak ve demodaki 1 dakikayı video sahibi belirleyecek
Kullanıcılar demoyu seyrettikten sonra beğenirse video ücretini ödeyip satın alacak
Satın alınan video tıpkı Instagram’daki gönderi kaydetme özelliği gibi satın alan kişinin kendi profiline gizli olarak kaydedilecek ve istediği zaman tekrar ücret ödemeden seyredebilecek
Her kanalın ücretli abonelik sistemi olacak
Aboneler, abone oldukları kanalın bütün videolarını başka bir ücret ödemeden seyredebilecekler
Videoları sadece o videoyu satın almış olanlar veya abone olanlar puanlayabilecek
Sistem bütün bu satışlardan 5% komisyon alacak

360 derece kameralar artık herkes tarafından satın alınabilir hale geldi. Bazı Youtuber’lar 360 derece kamerayla vlog çekiyor. Birçok bilişimci sanal gerçekliğin geleceğini parlak görüyor. Zamanla 360 derece çekilmiş kısa filmler, animasyon filmler, çizgi filmler, tarihi eser videoları, şehiriçi tur videoları, vloglar yaygınlaşacaktır. Mesela bir insan Paris’e gitmeden önce merak ettiği yerlerin videosunu (örneğin şehiriçi tur) satın alıp seyredebilecek.
Bu fikir 5 sene içerisinde milyar dolar kazandırabilir. Hatta vlogger’lar Youtube’a alternatif olarak tercih edebilir ve bu yüzden Google satın almak isteyebilir. En çok 360 derece animasyon ve çizgi filmlerden kazandıracağını tahmin ediyorum. Geleceğin sinemasından büyük pay alabilir. Fikrimde iddialıyım.

2 Comments

  1. tuncay dedi ki:

    merhabalar
    ben fikrinizi çok beğendim. iletişime geçmek isterim
    iyi çalışmalar

  2. Selcuk dedi ki:

    Ücretli olması için nedeniniz nedir ? Size en büyük rakip olabilecek YouTube de Sizin gibi 360 video yayınlama başlarsa onlardaki arşiv ile nasıl rekabet etmeyi düşünüyorsunuz fikriniz güzel ama başlamadan önce yukarıdaki sorularıda Bence es geçmemelisiniz eğer yukarıdaki sorulara cevabınız yoksa es geçerek başlamakta Bence en gúzel seçenektir. Ayrıca bunu düşünüyor olmanız herşeyden önce gelir tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir