RENK DEĞİŞTİREN AYAKKABILAR
9 Ocak 2012
EVLİ BAYANLARIN DİKKATİNE!
9 Ocak 2012
Hepsi

ENTEGRE TESİS

Lütfen fikrimi hayvancılık öldü diye basbasbağıran devlet çalsın…

Malum günümüzde hepimiz et ve et ürünleri tüketmede sıkıntı yaşıyoruz. Ama devlet buna kesin ve kalıcı bir çözüm üretmek yerine geçici çözümler üretip uygulama arayışında… Belediyeler sürekli altgeçit, üstgeçit,yol vs şeyler yapmaktalar. Sağolsunlar bu hizmetlerinden ötürü… Fakat anlam veremediğim birçok şey var. Tıpkı birçok vatandaşımızın anlam veremediği gibi… Devletin birçok tarıma elverişli arazisi, birçok işsizi ve üretme sorunu var. Peki bu kadar problemimiz ve bu kadar üretime elverişli kaynağımız olduğu halde neden neden neden? Devlet bu arazileri tarıma tahsis etse, bu arazilerde işsiz vatandaşlarımıza iş imkanı verilse nasıl bir dünyamız olur gelin bir bakalım…

 Birincisi; Hiç kullanılmayan araziler tarıma tahsis edilse.Bu arazilerde yem üretimi, Hayvan barınakları ve ürün işleme tesisleri kurulur.

 İkincisi; Bu işletmeyi inler cinler idare edecek değil herhalde.İşletme için işsiz evi olmayan aileler temin edilse, bu aileler için lojmanlar kurulsa, bu ailelerin hem oturacak evleri hem belirli bir gelirleri hem de devlete ve millete üstün bir hizmetleri olur.

Üçüncüsü; Yem üretimi çok çok kısıtlı olan, ve bu yüzden hayvancılığın hakkıyla yapılamadığı ülkemizde büyük oranda yem üretimi gerçekleşir.

Hayvancılık ürünlerini çok daha ucuza ve bol miktarda tüketebiliriz. Dünyanın en ücra yerinde,adını bile telaffuz edemediğimiz ülkelerden nasıl yetiştiğini hangi hastalıklara maruz kaldığını bilmediğimiz hayvanları ithal etmek zorunda kalmayız. Onların sadece el ve göz muayenesinden geçerek soframıza koyulduğunu bilerek yemek zorunda kalmayız.İnsanlarımıza iş imkanı yaratılmış olur.Ve en önemlisi Güzelim Türkiye 'mizin nadide kaynaklarını heba etmemenin hazzıyla vicdanen rahat uykular uyuyabiliriz…

SAYGILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir