KULE VİNÇLERİN IŞIKLANDIRILMASI
13 Nisan 2015
TELEFON YAZILIMI
25 Nisan 2015
Hepsi

ÇALINTIYI ENGELLEME

Ben Otomobil Üreticilerine, Sigorta Şirketlerine, ve Oto elektrik Ustalarina Sesleniyorum.
Son donemlerde oto hirsizligi cok artmis durumdadir. Çalıntiyi engellemek adina otomobil üreticileri immobiliser anahtarlik üretmekte ve nice  güvenlik tedbirleri gelistirmektedirler. Bence anahtarlarin yaninda ikinci bir güvenlik tedbiri olarak telefondaki tus kilidi bir kilit koymalilar.
Bu tuşkilidini araba sahibinin belirleyeceği kişiler haricinde kimse bilmemeli. Son model arabaların hemen hemen hepsinde dokunmatik yol bilgisayarlari mevcut bulunmakta. Tuş kilidini açmadan otomobil çalışmaması sağlandığı takdir de  çalıntılarin da önüne  geçilmiş olur. Çünkü araba çalintilarin çoğunluğu anahtarın kaybolmasi yada çalınmasıyla gerçekleşmektedir.
Ayrıca Anahtarsız basarak çalışan abalarda ise STAR/STOP düğmesine parmak izi okuyan sistem konulursa mevcut otomobili sürücü ve belirleyeceği kişiler haricinde kimse kullanamıyacaktır.
Bu sistemi koyan firma ve koymayan firma kıyaslandığı zaman sigorta şirketleride çalınmaya karşı güvenliği artırılmış otomobili rahatlıkla sigorta yapabilirler.

ST1Zenvo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir